چهره‌های ضدایرانی و برخی سلبریتی‌ها آزادی الهه محمدی و نیلوفر حامدی را تبریک گفتند

چهره‌های ضد ایرانی و برخی سلبریتی‌ها، آزادی الهه محمدی و نیلوفر حامدی را تبریک گفتند.

چهره‌های ضدایرانی و برخی سلبریتی‌ها آزادی الهه محمدی و نیلوفر حامدی را تبریک گفتند

به گزارش گروه سیاسی چهل ستونه، امروز رضا پهلوی و مسیح علی‌نژاد، نیلوفر حامدی و الهه محمدی را ۲ روزنامه‌نگار شجاع نامیدند و آزادی آنان را تبریک گفتند.

در کنار این دو نفر چهره‌هایی چون رضا کیانیان، هومن سیدی، هانیه توسلی، وریا غفوری، طناز طباطبایی، تهمینه میلانی و سپیده رشنو با انتشار مطالبی از این دو خبرنگار حمایت کردند.

این ۲ خبرنگار به اتهام همکاری با دولت آمریکا برای براندازی در دادگاه بدوی به ۷ و ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

همۀ این چهره‌ها پیش از این نیز در جریان فتنه پاییز گذشته با جریان ضدانقلاب هماهنگ عمل می‌کردند.

به گزارش فارس، سی‌ام مهرماه ۱۴۰۲ بود که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران رای پرونده هر دو متهم را پس از برگزاری جلسات دادگاه و تحقیقات به عمل آمده، اخذ آخرین دفاع و ملاحظه لوایح دفاعیه وکلای مدافع صادر کرد.  براساس رای صادره،  الهه محمدی به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا، به تحمل ۶ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد. نیلوفر حامدی متهم دیگر پرونده نیز به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا به تحمل ۷ سال حبس، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور ۵ سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به تحمل یک سال حبس محکوم شد. همچنین، هر ۲ متهم با توجه به اقدامات ضد امنیتی به استناد بند‌های پ، ح و ذ ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محروم شدند. در رای دادگاه آمده است، ایام بازداشت به استناد ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی کسر و محاسبه خواهد شد.   بر اساس این گزارش، هر دو متهم ممنوع الخروج بوده و تا زمان صدور رای دادگاه تجدیدنظر هر کدام با سپردن قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی بیرون از زندان خواهند بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید