دبیر ستاد انتخابات یزد: امسال برای اخذ رأی شناسنامه الزام ندارد

دبیر ستاد انتخابات استان یزد با بیان این‌که فرآیند انتخابات یزد در چهار حوزه انتخابیه اصلی و 21 حوزه انتخابیه فرعی برگزاری می‌شود، گفت: طبق قانون امسال برای اخذ رأی شناسنامه الزامی نیست.

دبیر ستاد انتخابات یزد: امسال برای اخذ رأی شناسنامه الزام ندارد

به گزارش چهل ستونه از یزد، سعید رستگاری پیش از ظهر امروز در اولین نشست خبری ستاد انتخابات استان یزد، اظهار کرد: بازه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۲۰۹ روز افزایش پیدا کرده است. وی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان یزد، در چهار حوزه انتخابیه اصلی و ۲۱ حوزه انتخابیه فرعی و انتخابات خبرگان رهبری نیز در یک حوزه انتخابیه اصلی (فرمانداری یزد) برگزار می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد تشکیل هشت کمیته جانبی ذیل ستاد انتخابات استان یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار ستاد انتخابات دانست و گفت: ۱۴هزار نفر عوامل اجرایی فرآیند انتخابات استان یزد را در ۲۵ نقطه اصلی و فرعی برگزار خواهند کرد.

رستگاری با بیان این‌که امسال ۸۵۳ شعبه در استان یزد راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: امسال برای اخذ رأی شناسنامه الزام ندارد و هر مدرک هویتی که بتوان از آن کد ملی را احراز کرد برای رأی گیری مورد تأیید است.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد کل شعب اخذ رأی استان یزد، ۶۲۶ شعبه شهری، ۲۲۷ روستایی، ۶۷۰ ثابت، ۱۷۳ شعبه سیار است و قرار است هفت شعبه در شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد و تفت ویژه اقلیت‌های دینی راه‌اندازی شود.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید