تجمع یک‌هزار نفر از حقوقدانان انقلابی استان فارس علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

همزمان با سراسر کشور، تجمع اعتراضی حقوقدانان انقلابی استان فارس در حمایت از مردم مظلوم غزه و محاکمه سران رژیم صهیونیستی با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس ، مسئولان قضایی و 1000 تن از حقوقدانان استان فارس برگزار شد.

تجمع یک‌هزار نفر از حقوقدانان انقلابی استان فارس علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

به گزارش چهل ستونه از شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس امروز در حاشیه تجمع یک هزار حقوقدان استان فارس در مقابل دادگستری کل استان فارس با اشاره به اینکه بیش از یکصد روز از آغاز حمله بی رحمانه و همه جانبه رژیم غاصب صهیونیستی به مردم غزه سپری می شود، گفت: این اقدام در سکونت مجامع حقوقی بین المللی انجام می شود. حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه همه جنایات ممکن که تا پیش از این فقط در کتب حقوقی دیده بودیم را رژیم صهیونیستی در غزه انجام داده است، گفت: در اعتراض و محکومیت این اقدامات ضد بشری همزمان 20 هزار حقوقدان در سراسر کشور در مقابل دادگستری های سراسر کشور، اقدامات رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم کردند و همزمان جمع قابل توجهی از حقوقدانان انقلابی استان فارس شامل قضات، اساتید دانشگاه، وکلا و کارکنان دادگستری استان نیز امروز با حضور در میدان شهداء و مقابل دادگستری کل استان فارس خواستار محاکمه و برخورد حقوقی با سران جنایتکار رژیم جعلی صهیونیستی شدند.

تجمع حقوقدانان استان فارس علیه رژیم صهیونیستی نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه  هدف از این اقدام حقوقدانان، رساندن صدای مظلومیت مردم غزه به گوش نهاد های بین المللی است، تصریح کرد: مجامع کیفری بین المللی در معرض آزمون سختی قرار دارند چرا که شاهدیم جنایت علیه بشریت و نسل کشی در حال وقوع است و این اقدام ما در جهت بیدار باش به مجامع بین المللی و واکنش هر چه سریع تر به جنایات و توقف نسل کشی مسلمانان در غزه است. وی به امضاء طوماری جهت ارائه به نهادهای مسئول از جمله سازمان ملل اشاره کرد و افزود: ما در راستای تکالیف حقوقی خود و در چارچوب مقررات موضوعه اقداماتی را در دستور کار خواهیم داشت.  در این تجمع اعتراضی، قوام کریمی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس ضمن ارائه سخنانی در محکومیت جنایات غیر انسانی رژیم غاصب صهیونیستی به تشریح اقدامات حقوقی و عملی در راستای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه پرداخت. مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس هم با اشاره به برگزاری نخستین دادگاه رسیدگی به جنایات رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی لاهه گفت: تشکیل این دادگاه به دلیل شکایات دولت‌هایی از جمله آفریقای جنوبی از رژیم اشغاگر به دلیل جنایاتی است که علیه کودکان مظلوم در غزه انجام داده است.

مسوولان قضایی استان فارس در تجمع امروز حقوقدانان در شیراز روح الله مهبودی با بیان اینکه سران رژیم صهیونسیتی به واسطه این دادخواست‌ها به دادگاه بین‌المللی لاهه فراخوانده شدند، افزود: در این راستا تجمع حقوقدانان انقلابی همزمان در سراسر کشور برای پیگیری مطالبات حقوقی از دست رفته مردم و کودکان مظلوم غزه در شیراز همزمان با همه شهرهای کشور برگزار شد. وی با اشاره به اینکه این تجمع در شیراز در مقابل ساختمان مرکزی دادگستری استان ، برگزار شد گفت: حقوقدانان انقلابی فارس در این تجمع، صدای خود را به گوش مجامع جهانی رساندند و خواستار پایان نسل کشی و جنابایت علیه کودکان و زنان درغزه شدند. مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس یادآور شد: در این راستا دادخواستی هم از سوی حقوقدانان فارس به امضای یک هزار نفر رسیده که در تمام کشور حدود 20هزار نفر آن را امضا کرده‌اند. مهبودی گفت: این دادخواست و طومار در تجمع اعتراضی حقوقدانان انقلابی تهران که یکشنبه روبه‌روی دفتر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته خواهد شد و همچنان به شمار امضا‌های آن افزوده شده و در نهایت به مراجع ذیربط تحویل داده می‌شود. پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید